RNCF0805BTT29K4 is available for purchase but is not normally stocked.
Susumu
New at DigiKey
29.4 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RNCF0805BTT29K4
DigiKey Part Number
738-RNCF0805BTT29K4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0805BTT29K4
Description
RES PREC, 0805, 29.4 KOHM, 0.1%,
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0805BTT29K4 Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)