RNCF0805BTT221R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Susumu
New at DigiKey
221 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RNCF0805BTT221R
DigiKey Part Number
738-RNCF0805BTT221RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0805BTT221R
Description
RES PREC, 0805, 221 OHM, 0.1%, 1
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0805BTT221R Models
Category
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)