RNCF0805BTE127K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 7.586
Datasheet
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
TE Connectivity Passive Product
Similar
YAGEO
In Stock: 21
127 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0805BTE127K
DigiKey Part Number
RNCF0805BTE127K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0805BTE127K
Description
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/4W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0805BTE127K Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)