RNCF0805BKE10K9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Vishay Dale Thin Film
Upgrade
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale Thin Film
Similar
YAGEO
10.9 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0805BKE10K9
DigiKey Part Number
RNCF0805BKE10K9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0805BKE10K9
Description
RES SMD 10.9K OHM 0.1% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0805BKE10K9 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)