RNCF0603TKY191R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
191 Ohms ±0.01% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
RNCF0603TKY191R
DigiKey Part Number
738-RNCF0603TKY191RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0603TKY191R
Description
RES PREC, 0603, 191 OHM, 0.01%,
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0603TKY191R Models
Category
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)