RNCF0603FTC845K
DigiKey Part Number
738-RNCF0603FTC845KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0603FTC845K
Description
RES PREC, 0603, 845 KOHM, 1%. 50
Detailed Description
845 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
EDA/CAD Models
RNCF0603FTC845K Models
Category
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)