RNCF0603BTE12K4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 109
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 19.473
Datasheet
Upgrade
Vishay
In Stock: 3.934
Upgrade
Susumu
Susumu
YAGEO
In Stock: 269
12.4 kOhms ±0.1% 0.167W, 1/6W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0603BTE12K4
DigiKey Part Number
738-RNCF0603BTE12K4TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RNCF0603BTE12K4CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RNCF0603BTE12K4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0603BTE12K4
Description
RES SMD 12.4K OHM 0.1% 1/6W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0603BTE12K4 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)