RNCF0603BKT3K32 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
3.32 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0603BKT3K32
DigiKey Part Number
RNCF0603BKT3K32-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0603BKT3K32
Description
RES 3.32K OHM 0.1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0603BKT3K32 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)