RNCF0603BKE820K is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
820 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0603BKE820K
DigiKey Part Number
RNCF0603BKE820K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0603BKE820K
Description
RES SMD 820K OHM 0.1% 1/10W 0603
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCF0603BKE820K Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)