RNCF0603BKE19K1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 284
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 4.438
Datasheet
Upgrade
Vishay
In Stock: 0
Upgrade
Susumu
Susumu
YAGEO
19.1 kOhms ±0.1% 0.167W, 1/6W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0603BKE19K1
DigiKey Part Number
RNCF0603BKE19K1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0603BKE19K1
Description
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/6W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0603BKE19K1 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)