RNCF0402DKE2K15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.15 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF0402DKE2K15
DigiKey Part Number
RNCF0402DKE2K15-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF0402DKE2K15
Description
RES 2.15K OHM 0.5% 1/10W 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF0402DKE2K15 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)