RNCE1206DTE1K91 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.91 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCE1206DTE1K91
DigiKey Part Number
738-RNCE1206DTE1K91TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCE1206DTE1K91
Description
RES PREC, 1206, 1.91 KOHM, 0.5%,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCE1206DTE1K91 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)