RNCE0805DTE39R2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39.2 Ohms ±0.5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCE0805DTE39R2
DigiKey Part Number
738-RNCE0805DTE39R2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCE0805DTE39R2
Description
RES PREC, 0805, 39.2 OHM, 0.5%,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCE0805DTE39R2 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)