RNCE0805BTC12R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCE0805BTC12R0
DigiKey Part Number
738-RNCE0805BTC12R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCE0805BTC12R0
Description
RES PREC, 0805, 12 OHM, 0.1%, 50
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCE0805BTC12R0 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)