RNCE0603BTC6K04 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.04 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCE0603BTC6K04
DigiKey Part Number
738-RNCE0603BTC6K04TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCE0603BTC6K04
Description
RES PREC, 0603, 6.04 KOHM, 0.1%
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCE0603BTC6K04 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)