RNCE0603BTC11R3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
11.3 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCE0603BTC11R3
DigiKey Part Number
738-RNCE0603BTC11R3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCE0603BTC11R3
Description
RES PREC, 0603, 11.3 OHM, 0.1%,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNCE0603BTC11R3 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)