RNAN2512DTE510R is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
510 Ohms ±0.5% 6W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN2512DTE510R
DigiKey Part Number
738-RNAN2512DTE510RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN2512DTE510R
Description
RES PREC, AIN, 2512, 510 OHM, 0.
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNAN2512DTE510R Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)