RNAN2512BTC3K01 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
3.01 kOhms ±0.1% 6W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN2512BTC3K01
DigiKey Part Number
738-RNAN2512BTC3K01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN2512BTC3K01
Description
RES PREC, AIN, 2512, 3.01 KOHM,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNAN2512BTC3K01 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)