RNAN2512BTC174R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
174 Ohms ±0.1% 6W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN2512BTC174R
DigiKey Part Number
738-RNAN2512BTC174RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN2512BTC174R
Description
RES PREC, AIN, 2512, 174 OHM, 0.
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNAN2512BTC174R Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)