RNAN1206DTC270R is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
270 Ohms ±0.5% 2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN1206DTC270R
DigiKey Part Number
738-RNAN1206DTC270RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN1206DTC270R
Description
RES PREC, AIN, 1206, 270 OHM, 0.
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNAN1206DTC270R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)