RNAN0805DTE1K65 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
1.65 kOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN0805DTE1K65
DigiKey Part Number
738-RNAN0805DTE1K65TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN0805DTE1K65
Description
RES PREC, AIN, 0805, 1.65 KOHM,
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNAN0805DTE1K65 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)