RNAN0805DTC4K12 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
4.12 kOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN0805DTC4K12
DigiKey Part Number
738-RNAN0805DTC4K12TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN0805DTC4K12
Description
RES PREC, AIN, 0805, 4.12 KOHM,
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNAN0805DTC4K12 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)