RNAN0805DTC3K57 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
3.57 kOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN0805DTC3K57
DigiKey Part Number
738-RNAN0805DTC3K57TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN0805DTC3K57
Description
RES PREC, AIN, 0805, 3.57 KOHM,
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNAN0805DTC3K57 Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)