RNAN0805BTC620R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
620 Ohms ±0.1% 1W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN0805BTC620R
DigiKey Part Number
738-RNAN0805BTC620RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN0805BTC620R
Description
RES PREC, AIN, 0805, 620 OHM, 0.
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNAN0805BTC620R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)