RNAN0603DTC1K30 is available for purchase but is not normally stocked.
New at DigiKey
1.3 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN0603DTC1K30
DigiKey Part Number
738-RNAN0603DTC1K30TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN0603DTC1K30
Description
RES PREC, AIN, 0603, 1.3 KOHM, 0
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNAN0603DTC1K30 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)