RNAN0603BTC226R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
226 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN0603BTC226R
DigiKey Part Number
738-RNAN0603BTC226RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN0603BTC226R
Description
RES PREC, AIN, 0603, 226 OHM, 0.
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNAN0603BTC226R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)