RNAN0603BTC10K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
10 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant Thin Film
RNAN0603BTC10K0
DigiKey Part Number
738-RNAN0603BTC10K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN0603BTC10K0
Description
RES PREC, AIN, 0603, 10 KOHM, 0.
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNAN0603BTC10K0 Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.017" (0.43mm)