Image for RMWA1225JT390R is not available
RMWA1225JT390R
DigiKey Part Number
738-RMWA1225JT390RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA1225JT390R
Description
RES, 1225, 390 OHM, 5%, 2W, AUTO
Detailed Description
±5% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RMWA1225JT390R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)