Image for RMWA1225FT9K09 is not available
RMWA1225FT9K09
DigiKey Part Number
738-RMWA1225FT9K09TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA1225FT9K09
Description
RES, 1225, 9.09 KOHM, 1%, 2W, AU
Detailed Description
±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RMWA1225FT9K09 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)