Image for RMWA1218FT25R5 is not available
RMWA1218FT25R5
DigiKey Part Number
738-RMWA1218FT25R5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA1218FT25R5
Description
RES, 1218, 25.5 OHM, 1%, 1W, AUT
Detailed Description
±1% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RMWA1218FT25R5 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)