Image for RMWA1020FT768R is not available
RMWA1020FT768R
DigiKey Part Number
738-RMWA1020FT768RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA1020FT768R
Description
RES, 1020, 768 OHM, 1%, 1W, AUTO
Detailed Description
±1% 1W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RMWA1020FT768R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)