Image for RMWA1020FT6R20 is not available
RMWA1020FT6R20
DigiKey Part Number
738-RMWA1020FT6R20TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA1020FT6R20
Description
RES, 1020, 6.2 OHM, 1%, 1W, AUTO
Detailed Description
±1% 1W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RMWA1020FT6R20 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)