Image for RMWA1020FT160R-HP is not available
RMWA1020FT160R-HP
DigiKey Part Number
738-RMWA1020FT160R-HPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA1020FT160R-HP
Description
RES, 1020, 160 OHM, 1%, 2W, AUTO
Detailed Description
±1% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RMWA1020FT160R-HP Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)