Image for RMWA0612FT619R is not available
RMWA0612FT619R
DigiKey Part Number
738-RMWA0612FT619RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA0612FT619R
Description
RES, 0612, 619 OHM, 1%, 0.75W, A
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RMWA0612FT619R Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Part Status
Active
Supplier Device Package
Tolerance
Ratings
AEC-Q200
Power (Watts)
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)