Image for RMWA0612FT38K3 is not available
RMWA0612FT38K3
DigiKey Part Number
738-RMWA0612FT38K3TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA0612FT38K3
Description
RES, 0612, 38.3 KOHM, 1%, 0.75W,
Detailed Description
±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RMWA0612FT38K3 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)