Image for RMWA0612FT16R2-HP is not available
RMWA0612FT16R2-HP
DigiKey Part Number
738-RMWA0612FT16R2-HPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA0612FT16R2-HP
Description
RES, 0612, 16.2 OHM, 1%, 1.5W, A
Detailed Description
±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RMWA0612FT16R2-HP Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)