Image for RMWA0508FT6R19 is not available
RMWA0508FT6R19
DigiKey Part Number
738-RMWA0508FT6R19TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA0508FT6R19
Description
RES, 0508, 6.19 OHM, 1%, 0.75W,
Detailed Description
±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
RMWA0508FT6R19 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)