Image for RMWA0508FT3K30 is not available
RMWA0508FT3K30
DigiKey Part Number
738-RMWA0508FT3K30TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMWA0508FT3K30
Description
RES, 0508, 3.3 KOHM, 1%, 0.75W,
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RMWA0508FT3K30 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Part Status
Active
Supplier Device Package
Tolerance
Ratings
AEC-Q200
Power (Watts)
Size / Dimension
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)