RMEF2512JT1M10
DigiKey Part Number
738-RMEF2512JT1M10TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMEF2512JT1M10
Description
RES 1.1 MOHM 5% 1W 2512
Detailed Description
1.1 MOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RMEF2512JT1M10 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)