Image for RMCW1225FT8R20-HP is not available
RMCW1225FT8R20-HP
DigiKey Part Number
738-RMCW1225FT8R20-HPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCW1225FT8R20-HP
Description
RES, 1225, 8.2 OHM, 1%, 3W
Detailed Description
8.2 Ohms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Thick Film
EDA/CAD Models
RMCW1225FT8R20-HP Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)