RMCW1225FT82K0
DigiKey Part Number
738-RMCW1225FT82K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCW1225FT82K0
Description
RES 82K OHM 1% 2W 1225
Detailed Description
82 kOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RMCW1225FT82K0 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)