RMCW1225FT130R
DigiKey Part Number
738-RMCW1225FT130RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCW1225FT130R
Description
RES 130 OHM 1% 2W 1225
Detailed Description
130 Ohms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RMCW1225FT130R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Size / Dimension
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)