RMCW1020JT110K-HP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for RMCW1020JT110K-HP is not available
RMCW1020JT110K-HP
DigiKey Part Number
738-RMCW1020JT110K-HPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCW1020JT110K-HP
Description
RES, 1020, 110 KOHM, 5%, 2W
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
110 kOhms ±5% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Thick Film
Datasheet
EDA/CAD Models
RMCW1020JT110K-HP Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)