RMCS2010JT36K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
36 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur Thick Film
RMCS2010JT36K0
DigiKey Part Number
738-RMCS2010JT36K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCS2010JT36K0
Description
RES 36K OHM 5% 3/4W 2010
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RMCS2010JT36K0 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)