RMCS1206FT64R9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 10.120
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
YAGEO
64.9 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur Thick Film
RMCS1206FT64R9
DigiKey Part Number
RMCS1206FT64R9-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCS1206FT64R9
Description
RES 64.9 OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCS1206FT64R9 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)