RMCP2512FT464K
DigiKey Part Number
738-RMCP2512FT464KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCP2512FT464K
Description
RES 464K OHM 1% 2W 2512
Detailed Description
464 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RMCP2512FT464K Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)