RMCP2010JT3K30-UP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
3.3 kOhms ±5% 1.5W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
RMCP2010JT3K30-UP
DigiKey Part Number
738-RMCP2010JT3K30-UPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCP2010JT3K30-UP
Description
RES, 1206, 3.3 KOHM, 5%, 1.5W
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RMCP2010JT3K30-UP Models
Category
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)