RMCP2010FT866R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
866 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCP2010FT866R
DigiKey Part Number
RMCP2010FT866R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCP2010FT866R
Description
RES 866 OHM 1% 1W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCP2010FT866R Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)