RMCP1210JT820R-UP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
820 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Thick Film
RMCP1210JT820R-UP
DigiKey Part Number
738-RMCP1210JT820R-UPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCP1210JT820R-UP
Description
RES, 1210, 820 OHM, 5%, 1W
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RMCP1210JT820R-UP Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.120" L x 0.098" W (3.05mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)