RMCF2512ZT0R00
DigiKey Part Number
RMCF2512ZT0R00TR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF2512ZT0R00CT-ND - Cut Tape (CT)
RMCF2512ZT0R00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2512ZT0R00
Description
RES 0 OHM JUMPER 1W 2512
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RMCF2512ZT0R00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)